بايگانی
آخرين نظرات …

  اگر به ما رای ندهید ، مملکت حتما نابود خواهد شد !

  اگر به ما رای ندهید ، مملکت حتما نابود خواهد شد !

  نقد و نظر ، امید حقگو ، اصلاح ۱۷۴ ، دوشنبه ۴/۳/۱۳۸۸ ، سال پنجم .

   

  سخنان جناب آقای دکتر محمد رضا خاتمی را در این شماره که به نقل از خبرگزاری فارس نقل گردید ، مطالعه فرمودید . به عنوان یک فرد پیگیر ماجراهای انتخابات ، من که از صحبت های یک فرد تحصیلکرده و مشهور مانند سخنران یاد شده ، متعجب گردیدم .

  ایشان در مراسم مذکور ، مانند اشخاص عامی حرف زده ، اشکالات دوره ریاست حزبش را از یاد برده و فراموش کرده که اگر او و دوستانش خوب عمل می کردند ، هرگز جایگاه خویش را از دست نمی دادند و حالا نیازی نبود که بیایند و سعی کنند با هزار ایماء و اشاره به  شهروندان حالی کنند که اگر به ما رای ندهید ، مملکت حتما نابود خواهد شد !

  چه شده که اکنون برادر مدعی اصلاحات ، معتقد گشته تنها ناجی ایران ، جناب آقای میرحسین موسوی است ؟! . همان شعاری که در زمان انتخابات دوره های پیشین ، برای حجت الاسلام سید محمد خاتمی و در دوره قبل ، برای حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی ، سر دادند و نتیجه نگرفتند .

  آیا واقعا آقای موسوی تنها کسی است که می‌تواند معیشت مردم را سامان داده و به دانشگاه‌ها عزت بخشد و چرخ کارخانه‌ها را دوباره راه‌اندازی کند و ایران عزیز را از سقوط نجات دهد؟

  پس این همه مردم سخت کوش ، فرهیختگان ، دانشمندان ، مدیران ، کارمندان ، کارگران و… چه کاره هستند ؟!

  بنده از خواندن آن خبر ، برای عزیز یاد شده ، بسیار متاسف شدم که به جای کشف رییس جمهور منتخب و شایسته ، دنبال یک شاه می گردد تا بیاید و به تنهایی همه مشکلات مملکت را سامان داده و اوضاع را روبراه کند .

  به نظر می رسد این نوع تفکر و حرف زدن ، متعلق به دوره قاجار بوده نه زمان حال و تاریخ مصرفش هم سپری گشته است .  زیرا اکنون بچه های مدرسه ای نیز می دانند که از یک فرد تنها ، کاری بر نمی آید . بلکه رییس جمهور انتخاب شده باید یک دولت قوی و کارآمد داشته باشد تا بر تکیه بر آنان بتواند امور کشور را به پیش ببرد ، چیزی که جناب آقای سید محمد خاتمی ، تقریبا از آن محروم بود و یک تنه در میان دوستان نادان و مشکلات جاری و روزمره دست و پا می زد . همان اشکالی که بر آقای احمدی نژاد هم وارد بوده و هست .

  البته از این سخنان که بگذریم ، برای گیلان و گیلانی آگاه ، میان دولت های اصلاح طلب و اصولگرا ، هیچ فرقی نیست . زیرا همیشه سر گیلانیان ، بی کلاه مانده و پیشرفت های اقتصادی و… به استان های برخورداری چون تهران ، اصفهان ، یزد ، آذربایجان شرقی ، خراسان شمالی و … رسیده و فقط این گونه سخنان منفی و لفاظی های موقع فعالیت های انتخابات  ، نصیب مردم ما شده است !

  یک نظر بگذارید