بايگانی
آخرين نظرات …

  استفاده صحیح از پول

  استفاده صحیح از  پول

  نیازهای اصلی جوانان ، سیدعبدالباقی اسحاقی ، بخش سی و سوم ، اصلاح ۱۸۲ ، سال چهارم .

   

  پول ، عامل موفقیت های بسیاری است . پول ، عامل به شهرت رساندن صاحب خویش است . پول ، اعتماد به نفس و توانایی انسان را به شدت افزایش می دهد . پول ، یک سلاح قدرتمند و مؤثر است . پول ، کلید ورود به بهشت و دوزخ الهی است . پول ، یکی از راههای رسیدن به رستگاری یا وارد شدن به مسیر گمراهی است . پول ، ابزار امتحان انسان در جاهای مختلف است .

  پول ، ابزار جلب محبوبیت و یافتن دوستان جدید و موقعیت های تازه اجتماعی است . پول ، قدرت های سیاسی و اجتماعی را تحت تاثیر خود قرار می دهد . پول ، باز کننده درب های بسته بی شماری است . پول ، برطرف کننده موانع فراوان و نیز پدید آورنده معضلات زیادی است .

  بنابراین از نوجوانی و جوانی ــ بلکه از دوران کودکی ــ باید پول درآوردن را به شکلی صحیح و سالم آموخت .

  همه ی انسان ها به طور معمول در سه مسئله اساسی ، نقطه ضعف انکارناپذیری دارند : پول ، قدرت ، شهوت جنسی . انسان پولدار ، مشکلات متعدد و خاص خود را نیز دارد که افراد بی پول ، قادر به درک آنها نیستند . مگر این که در شرایط ویژه او قرار گیرند .

  پول ، به تنهایی سازنده کامیابی نیست . اما در ساختن بسیاری از پیشرفت ها ، نقش پایه ای دارد . به همین علت نیز از جایگاهی تعیین کننده و سرنوشت ساز در طول تاریخ بشر ، برخوردار بوده ، هست و خواهد بود .

  همه مردم استعداد پول درآوردن را دارند . اما در پرورش آن کمتر سعی می کنند . گروه اندکی هم این احساس را در وجودشان تربیت می کنند و پس از سال ها کوشش بی وقفه ، به ثروت می رسند .

  آدم پول ساز مانند ماهیگیر خبره ای است که ابتدا به جستجوی جاهای مناسب پیرامون یک رودخانه و دریاچه برای ماهیگیری می رود و آنها را در ذهن خود ثبت می کند و در دفعات بعدی دقیقا می داند به کجا برود و چه کاری را انجام دهد .

  به همین نسبت ، یک فرد بازاری یا مؤسس تشکیلات صنعتی نیز به هر جا که سفر می کند ، در اندیشه گسترش کار خویش است و به دنبال تولید بیشتر، عرضه خدمات ، فروش بهتر و بازاریابی است .

  همه ما باید این استعداد را در خویشتن پرورش دهیم . اما وقتی نوبت به خرج کردن پول می رسد ، باید ویژگی « کم خرج بودن » را در خود تقویت نماییم . زیرا استفاده عاقلانه از پول ، از پول درآوردن هم مهمتر است . همچنان که پول سازی یک هنر بزرگ است ، درست هزینه کردن آن نیز هنر بزرگتری به شمار می آید .

  شما باید در پول درآوردن مهارت پیدا کنید . مهم نیست به کجا می روید و با چه کسی ملاقات می کنید . بلکه مهم این است که همیشه در پی پول باشید . مقصود این است که اگر با دقت و توجه بیشتر به اطراف خود نظر کنید ، پول در برابر چشمانتان ظاهر می شود .

  کاملا مطمئن باشید که یک مؤسس تشکیلات صنعتی یا خدماتی ، فردی نیست که فقط در فکر پول سازی برای خود باشد بلکه پول را بایستی به صورتی کسب کند که بتوان از آن به طور مطلوب و صحیح استفاده کرد .

  بنابراین چنانچه در فکر هم چشمی و رقابت با دیگران ، خرید چیزهای غیرضروری و هدر دادن پول هستید ، در این صورت صلاحیت ایجاد یک تشکیلات صنعتی ، شرکت بازرگانی و خدماتی مهم یا ثروتمند شدن را ندارید .

  یک نظر بگذارید