بايگانی
آخرين نظرات …

  کاهش میانگین سن بلوغ جنسی در ایران !

  کاهش میانگین سن بلوغ جنسی در ایران !

   اجتماعی ، اصلاح ۲۴۶ ، دوشنبه ۲۴/۸/۱۳۸۹ ، سال پنجم .

   

  میانگین سن بلوغ جنسی در ایران در پسرها از ۱۶ به ۱۲ سال و در دخترها از ۱۴ به ۱۰ سال کاهش یافته است.
  شیعه نیوز ۱۹/۸/۸۹ . به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در نشست خبری گفت : تغییر الگوی تغذیه ،‌ افزایش گوشت های هورمونی ،‌ تاثیر برخی مواد و افزودنی های شیمیایی و از همه مهمتر هجمه دنیای مجازی تصاویر و مطالب غیرمجاز اینترنتی ، گستره بلوغ جنسی را به سنین پایین تر کشانده است.
  دکتر غلامعلی افروز با تاکید بر توجه معلمان و روان شناسان به کاهش سن بلوغ جنسی نوجوانان گفت:‌ دانش افزایی در حوزه بلوغ جنسی و توجه به رشد اخلاقی و جسمانی در حوزه علوم تربیتی و آموزش و پرورش باید بیشتر مدنظر مسئولان قرار گیرد.
  وی در ادامه به ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صحیح درباره معیارهای ازدواج مناسب اشاره کرد و افزود: هم کفو بودن ،‌ شباهت های ظاهری از قبیل تحصیلات و ‌سن نیست بلکه اصل کفویت بر اساس آموزه های دینی ،‌ پاک بودن هر دو فرد و ویژگی های روان جسمی است و چه بسا تجارب حرفه ای افراد بالاتر از مدارک تحصیلی آنان محسوب شود .
  رئیس سازمان نظام روانشناسی ،‌ خانواده را محبوب ترین بنا از دیدگاه پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله دانست و گفت:‌ مطالعات جهانی در زمینه خانواده نشان می دهد ریشه اصلی همسر ستیزی و انزوای عاطفی و فیزیکی همسران در ‌دافعه های روانی و جنسی خلاصه می شود .
  وی افزایش تنوع طلبی در مردان را عامل بیشتر آسیب های خانوادگی دانست و گفت: ‌فضاهای مجازی غیرمجاز ، ‌لوح های فشرده و فیلم های ماهواره ای ، آسیب پذیری خانواده ها را ‌جدی تر کرده است .
  دکتر افروز به پیشنهاد اختصاص یک مشاور برای هر هزار نفر در شهرهای پرجمعیت اشاره کرد و گفت:‌ متاسفانه به علت حمایت نکردن دولت های کنونی و گذشته ، به بسیاری از طرح های مختلف سازمان نظام روانشناسی بها داده نمی شود و تعرفه های پیشنهادی این سازمان مبنی پذیرش بخشی از هزینه های مشاوره و روانشناسی در بیمه ها تحقق نیافته است .

  سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با شش سال فعالیت ،‌ بیش از شش هزار عضو با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

   

  استخدام ۶ میلیون نفر برای سرشماری در چین

  تابناک ۲۱/۸/۸۹ . چین برای سرشماری جمعیتش که پیشتر یک میلیارد و سیصد میلیون نفر اعلام شده است شش میلیون را به طور موقت استخدام کرده است.
  به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه پنج تلویزیون فرانسه ، سرشماری که از اول نوامبر آغاز شده و قرار است روز شنبه آینده به پایان برسد.
  مشکلی که در این سرشماری وجود دارد این است که دقیق نباشد زیرا در بسیاری از مناطق دور افتاده چین و در روستاها ، خانواده ها با زیر پا گذاشتن سیاست تک فرزندی، دو یا حتی سه فرزند دارند و این افراد هیچگاه حاضر نیستند فرزندهای دوم و سوم خود را در این سرشماری شرکت دهند زیرا در این صورت باید مالیات بدهند.
  مشکل دیگر ، درباره وجود مهاجران در چین است، گفته می شود که بیش از دویست میلیون مهاجر در این کشور پهناور وجود دارند.
  نام این افراد (مهاجران) در محل تولدشان ثبت شده است و اکنون آنها در جای دیگری در کشورشان هستند . بنابراین وقتی ماموران سرشماری به محل تولد آنها بروند آنها در آنجا نیستند.
  “فنگ نای لین” یکی از مسئولان دفتر سرشماری چین گفت: اگر ما بدانیم دقیقا چند میلیون مهاجر در کشور داریم ، می توان گفت: سرشماری خود را با دقت انجام داده ایم.
  انجام خوب و دقیق این سرشماری برای مسئولان و برنامه ریزان چینی بسیار مهم است زیرا اجرای بسیاری از برنامه های اقتصادی و عمرانی به نتایج همین سرشماری بستگی دارد. به عنوان مثال؛هرگونه برنامه توسعه روستایی ، توسعه زیرساخت ها ، سرمایه گذاری ها و اینکه باید سیاست تک فرزندی همچنان در کشور ادامه داشته باشد یا خیر، همه و همه به نتایج این سرشماری بستگی خواهد داشت. 

  یک نظر بگذارید