بايگانی
آخرين نظرات …

  پیشتازی در امور گوناگون

  پیشتازی در امور گوناگون

  نیازهای اصلی جوانان ، سیدعبدالباقی اسحاقی ، بخش سی و پنجم ، اصلاح ۱۸۴ ، دوشنبه ۱۲/۵/۱۳۸۸ ، سال چهارم .

   

  به برخی از افراد موفق که می نگرید ، می بینید که دوست دارند همیشه کاری را شروع کنند . آن ها از جمله کسانی هستند که نمی توانند مدت زیادی بی حرکت بمانند . آنان یک معتاد به کار ، تمام عیار هستند .

  بزرگترین مشکل این گروه ،  بی هدف و باطل بودن است . استراحت برایشان نوعی رنج و شکنجه است . بنابراین دایما مشغول فعالیت و انجام کاری می باشند . شروع کاری و سپس آن را به دست فراموشی سپردن ، برای گروه یاد شده ، هیچ ارزشی ندارد .

  جوانانی دارای ارزش هستند که نه تنها کاری را شروع می کنند ، بلکه با تمام  وجود در آن کار ، غوطه ور می شوند . به سبب پشتکار شدید ، احتمال موفقیت و کامیابی این دسته از افراد ، بسیار زیاد است . چنین اشخاصی ، اگر هم با شکست احتمالی مواجه شوند ، آن را جزء تجربیات خود به حساب می آورند و مهم تر آن که هیچگاه مایوس نمی شوند .

  چنانچه شما هم به همین روش ، جرأت مقابله با شکست را دارید ، می توانید در جهت موفقیت نهایی گام بردارید . کسی که از شکست و مبارزه وحشت دارد ، هیچگاه طعم موفقیت را نمی چشد .

  شما بایستی در جستجوی فضاهای نوینی باشید که قبلا هیچکس بدان قدم نگذارده و کاری را انجام دهید که کسی تا به حال انجام نداده است . تاریخ ، گام به گام توسط افرادی که طالب این طرز تفکر بوده اند شکل گرفته است . اینان پیشتازان حقیقی اند . البته در پیشتازی خطراتی است که به هر حال اجتناب ناپذیر است .

  پیشتازان همیشه در مسیرهای ناهموار گام  برمی دارند و حتی ممکن است مورد انتقادهای شدید نیز واقع شوند . ولی پیشروان واقعی ، هراسی از انتقاد و خطر ندارند . آنان به جلو حرکت می کنند و به مسیرهای نوین و موفقیت های جدید دست می یابند و سرانجام به خاطر پیروزی شان ، مورد تحسین قرار می گیرند .

  تاریخ به ما می گوید که بنای قدرت و پیشرفت ملت ها ، بر اساس جرأت و روحیه پیشتازی آنان بوده است و تن آسایی و گریز از مسئولیت ها ، باعث سقوط آنها است .

  مسلمانان ، با همین روحیه ، موفق به فتح بخش وسیعی از اروپا شده و تا مرکز فرانسه ، پیش رفتند . اسپانیایی ها با حمایت از یک ماجراجو به نام « کریستف کلمب » موفق به کشف دنیای جدید ــ قاره آمریکا ــ  شدند . آمریکایی ها ، با چنین روشی به پیشرفت های سریع و عظیمی دست یافتند و اکنون بر جهان آقایی می کنند .

  آلمانی و ژاپنی ها با چنین دیدگاهی ، بعد از دو جنگ بزرگ جهانی ، خرابی های کشورهای خویش را آباد ساخته و دوباره به عرصه رقابت بین المللی بازگشتند . جوانان ایرانی ، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، با همین اندیشه ، به پیروزی های شگرف در زمینه  مقابله با دشمن در جنگ تحمیلی هشت ساله ، دانش هسته ای ، سلول های بنیادین ، ساخت و پرتاب ماهواره و… دست یافتند .

  شما تا جوان هستید ، باید یک پیشتاز باشید . پیشتازی ، تنها شیوه واقعی ادامه زندگی است . هرگز از شکست و تنهایی نهراسید . پیشتازان ، همیشه تنهایند . خودتان پیشگام آینده تان باشید . واقعیت زندگی این است .

  یک نظر بگذارید