بايگانی
آخرين نظرات …

  تولید فیلم مستند زندگینامه شهید اسحاقی در گیلان

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس گیلان خبر داد:

  تولید فیلم مستند زندگینامه شهید اسحاقی در گیلان

  گزیده خبرها ، اصلاح ۲۵۳ ، دوشنبه ۱۳/۱۰/۱۳۸۹ ، سال پنجم .

   

  فارس . رسول جلائی از به پایان رسیدن فیلم مستند زندگی شهید سیدمحمد اسحاقی از راویان هشت سال دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: این فیلم مستند به تهیه کنندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در رشت ساخته شده و شامل مصاحبه‌های تاثرانگیزی از مادر، خانواده، دوستان و همکلاسی‌های این شهید بزرگوار است.
  وی با اشاره به زندگینامه شهید سیدمحمد اسحاقی‌ افزود: این شهید بزرگوار متولد سال ۱۳۴۲ در رشت بوده که در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید.
  جلائی ، به حضور شهید اسحاقی در دوران دفاع مقدس در جبهه و جنگ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار حدود چهار سال سابقه حضور در جبهه‌ها به عنوان رزمنده، راوی و گزارشگر جنگی را داشت.
  وی ادامه داد: شهید اسحاقی در عملیات‌های رمضان، والفجر یک، ۲، ۳، ۴ و کربلای ۳، ۴ و ۵ حضور داشت.
  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه این فیلم مستند ۲۰ دقیقه‌ای تا پایان دی ماه جاری به اتمام می‌رسد، تصریح کرد: ساخت این مستند آبان سال جاری آغاز شده است.
  جلائی ، به مسئولیت شهید اسحاقی در جنگ اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار مسئولیت ثبت و ضبط وقایع جنگی و گزارش از عملکرد و نقش فرماندهان را در جنگ بر عهده داشت و در عملیات‌ها همراه فرماندهان بود و تمام وقایع را در قالب گزارش‌های عملیاتی منعکس می‌کرد.
  وی با بیان اینکه شهید اسحاقی یکی از دانشجویان فرهیخته رشته تاریخ در دانشگاه شهید بهشتی تهران بود، بیان داشت: این شهید بزرگوار با برخی از مطبوعات مانند روزنامه کیهان فعالیت داشت و هشت جلد کتاب نیز از شهید اسحاقی به جا مانده است.
  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در ادامه از انتشار چاپ سری جدید تمثال شهدای گیلان خبر داد و افزود: سری جدید تمثال برخی شهدای والامقام گیلان توسط روابط عمومی این بنیاد چاپ و منتشر شده است.
  به گفته جلائی ، سری جدید تصاویر برخی فرماندهان شهید گیلان در ایام هفته بسیج شامل چهار شهید هرمز محمدبیگلو، حسن رضوانخواه، غلامرضا بامروت و محمد احدخیرخواه با شمارگان ۲ هزار برگ به چاپ رسید.
  وی با اشاره به اینکه در سری دوم تمثال ۱۲ شهید شاخص قهرمان دیگر نیز در نوبت چاپ قرار دارد، گفت: انتشار تمثال چهار شهید دلاور ارتش جمهوری اسلامی ایران در گیلان جزو سری دوم است.
  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: تمام پوسترهای شهدای والامقام در ابعاد ۵۰×۱۷ سانتی‌متر طراحی شده که مختصری از اطلاعات فردی آنها و گزیده‌ای از وصیتنامه‌های‌شان در پوستر درج شده است.
  جلائی ، آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوان با آن دلاورمردان را از اهداف چاپ و انتشار تمثال شهدای قهرمان اعلام کرد و بیان داشت: نصب تمثال هر شهید در هر نقطه از استان مانند خورشیدی به زندگی ما نور می‌دهد و موجب می‌شود تا راه را گم نکنیم.

  خبر تکمیلی  

  هفتمین دوره بزرگداشت ۱۶ شهید والامقام مسجد خاتم الانبیاء(ص) که مصادف با بیست و چهارمین سالگرد شهادت سرادر رشید اسلام ؛ پاسدار ، دانشجو ، محقق ، نویسنده و راوی تاریخ جنگ ؛ شهید سید محمد اسحاقی می باشد ، طی ۱۰ شب در دهه دوم ماه صفر ، برگزار خواهد گردید . مسجد خاتم الانبیاء(ص) ، در خیابان شهید مطهری و محله چهاربرادران ، واقع شده است .

  یک نظر بگذارید