بايگانی
آخرين نظرات …

  شهید سید محمد اسحاقی . بخش سوم

  شهید سید محمد اسحاقی

  بخش سوم .  ویژگی های اخلاقی و رفتاری

   

  در بخش دوم « ویژگی های اخلاقی و رفتاری شهید اسحاقی » ، پنج خصوصیت برجسته آن جوان بهشتی بیان گردید . اینک ادامه بحث …

   

  ۶ ـ سکوت :

  سکوت در بیشتر لحظات و اشتیاق به شنیدن سخنان دیگران ، از ویژگی های بارز شهید سید محمد بود ، امری که در میان ما ایرانی ها ، از طرفداران اندکی برخوردار است .

  او به سبب ساکت ماندن در مجالس و محافل ، موفق به کسب اطلاعات گرانبهایی از هر جلسه علمی ، سیاسی و مذهبی می شد . سید محمد ، بسیار کم  حرف می زد و جز مواقع  لزوم و آن هم به مقدار نیاز و نه بیشتر ، کسی از وی سخنی نمی شنید .

  ۷ ـ مربی توانا :

  شهید سید محمد ، علاقه شدیدی به تدریس و آموزش آموخته هایش به دیگران داشت . بدون اغراق ، او یکی از بنیانگذاران « دفترسیاسی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم » بود که  برای آموزش نیروهای آن دفتر ، هفته ای دو روز ، از تهران به قم ، سفر می کرد و رنج آمد و رفت های مداوم را بر خویش هموار می ساخت تا به تربیت نیروهای جوان حوزوی در این مسیر ، بپردازد .

  ۸ ـ گمنامی :

  شهید ، هیچ علاقه ای به مطرح شدن و قرار گرفتن بر سر زبان ها نداشت . با این به دلیل اهمیت مسئولیت هایش ، در زمره عناصر بسیار مهم جبهه ها قرار داشت ، ولی از ظاهر شدن در مقابل دوربین ها ، پرهیز می کرد . حتی خانواده وی ، بجز دو ، سه قطعه عکس ، تصاویر دیگری از ایشان ، در دست ندارند .

  ۹ ـ پیش بینی زمان شهادت :

  او ، طی یک تماس تلفنی در صبح روز شهادت خویش ــ ۲۹ دی ماه ۱۳۶۵ــ  از خط مقدم جبهه ، به خانواده اش اعلام نمود که بزودی من را برای شما می آورند .

  ساعت ۱۱همان روز ، بر اثر بمباران شدید هواپیماهای عراقی ، به وسیله ترکش های بمب های خوشه ای ، مجروح گشته و به اورژانس انتقال یافت و در ساعت ۳ عصر همان روز ، به شهادت رسید .

  ۱۰ ـ دوستان شایسته :

  دین مقدس اسلام ، روی مسئله « دوست شایسته » تاکید زیادی دارد و از مسلمانان می خواهد که همیشه به دنبال یافتن دوستان مؤمن و مناسب باشند و در امر حفظ آنان ، نهایت تلاش خود را مبذول دارند .

  سید محمد ، یکی از کسانی بود که بر اثر داشتن دوستان خوب ، موفق به انجام یک جهش بلند و شگرف گردید .

  با اطمینان می توان گفت که آشنایی با دوستان مؤمن ، شایسته و تحصیلکرده در دفتر سیاسی سپاه پاسداران ، عامل بسیار مهمی در پیشرفت علمی و فکری شهید بود . رفقایی که برخی از آنان به شهادت رسید و بعضی نیز در پُست های مختلف ، خدمتگزار نظام اسلامی ، در داخل و خارج  از کشور می باشند .

  شهید ، با مشاهده کمالات ، دانش و تجربیات گرانبهای آنان ، به طور منظم برتلاش خود می افزود تا از نظرعلمی ، پابه پای آنان پیش برود و از قافله دوستان دانشمندش عقب نماند . 

  یک نظر بگذارید