بايگانی
آخرين نظرات …

  شهید سید محمد اسحاقی . بخش ششم

  شهید سید محمد اسحاقی

  بخش ششم  .  تشییع با شکوه به سوی خانه ابدی باشکوه

   

  شهادت ، هنر مردان خدا است و شهید سیدمحمد اسحاقی ، به یقین یکی از آن هنرمندان الهی این مرز و بوم است که با جسمی خونین به سوی معبود خویش شتافت .

  شهادت ، رمز ماندگاری اسلام است و شهید سید محمد ، یکی از ماندگارترین چهره های میهن اسلامی است .

  شهادت ، مایه افتخار مؤمنان متعهد و شجاع است و شهید سید محمد ، بدون گزاف ، یکی از شجاع ترین رزمندگان جبهه های نبرد حق علیه باطل بود .

  شهادت ، موجب ایجاد رعب عظیم در دل های دشمنان دین است و جوان هایی همانند شهید سید محمد ، توانستند در طول سی سال پس از انقلاب ، ابهت و هیبت خود را به رخ دشمنان بکشانند و توطئه های دایمی آنان را به طور مداوم ، بی اثر سازند .

  شهادت ، رخصت « شفاعت » از مردم ، به شهیدان است که پروردگار متعال به خالص ترین و پاک ترین بندگانش عنایت فرموده است .

  شهادت ، سبب سرافرازی رزمندگان است و امثال شهید سید محمد ، از سرافرازترین انسان های روی زمین هستند .

  شهادت ، ابزار بی نظیر به ذلت کشاندن مخالفان سخت دل و کینه توز اسلام است و جوانان میهن اسلامی ما توانستند با این وسیله بسیار مؤثر ، دولت بعث عراق و حامیان آن را به بهترین شکل ممکن ، به  زانو درآورند .

  مراسم خاکسپاری شهید سید محمد اسحاقی

  مدت کوتاهی پس از رسیدن خبر شهید سید محمد اسحاقی ، بدن مطهر آن شهید به همراه ۳۲ شهید خونین کفن دیگر به شهر رشت حمل شد .

  خاکسپاری این بدن های نورانی ، یکی از بی سابقه ترین خداحافظی های مردم با شهیدان ، از آغاز جنگ تا آن روز بود .

  در این روز ، سازمان ها ، اداره ها ، بازار و کلیه مغازه های شهر رشت به حالت تعطیل درآمد و تابوت های حامل شهدا ، بر روی دستان شهروندان داغدار رشتی ، از مقابل ساختمان اصلی سپاه پاسداران در منطقه پل عراق ، به سوی میدان شهرداری حمل شد و پس از اقامه نماز میت توسط  آیت الله احسان بخش به سوی گلزار شهدای رشت به منتقل گردید .

  یادی از شهید آیت الله احسان بخش

  شهید آیت الله احسان بخش ــ نماینده امام در استان گیلان و امام جمعه رشت ــ با توجه به وضعیت دشوار جانبازی خویش ، بخش عمده ای از راه را با تشییع کنندگان ، پیاده طی نمود و بعد از آن ، سوار بر ماشین ، خود را به گلزار شهدا رسانید و تا پایان مراسم تدفین در کنار قبر شهید سید محمد اسحاقی نشست و بعد از اتمام کارها ، مرحوم حجت الاسلام اسحاقی را تا منزل ، همراهی کرد و مدتی هم در آنجا حضور یافت و به دلجویی از مادر شهید و اعضای خانواده پرداخت و پس از آن به منزل خویش رفت .

  ایشان ، تقریبا در تمامی مجالس بزرگداشت شهید سید محمد در مساجد مختلف شهری و روستایی ، شرکت کرد . البته او در باره اکثر شهدا ، چنین روشی داشت و بی توجه به مشکلات جسمی خود ، سعی می کرد در مجالس بزرگداشت شهیدان ، حتی در دورترین نقاط استان گیلان ، حضور فعال داشته باشد .

  یک نظر بگذارید