بايگانی
آخرين نظرات …

  شهید سید محمد اسحاقی . بخش نهم

  شهید سید محمد اسحاقی

  بخش نهم .  کرامات پس از شهادت  

   

  شهادت ، بزرگترین عنایت پروردگار متعال ، به شهیدان راه خدا است و داشتن کرامت ، یکی از ابتدایی ترین امتیازات می باشد .

  شهادت ، برترین پاداشی است که خداوند برای بهترین بندگانش در نظر گرفته است .

  شهادت ، مدال افتخاری است که با آن درب تمامی کائنات و ملکوت به روی « شهیدان » گشوده می شود .

  شهادت ، مجوز همنشینی « شهدا » با فرشتگان الهی است .

  شهادت ، نویده دهنده ی کرامات و مراحم بی پایان شهیدان برای مردم ، خانواده و دوستان وفادار آنان است .

  شهیدان ، پس از رسیدن به مقام عظیم شهادت ، آنچنان مورد لطف خالق ذوالجلال واقع می شوند که می توانند با استفاده از موقعیت خویش ، دست اهل و ساکنان دنیا را بگیرند و مایه نجات شان باشند .

  کرامات شهید

  شهید سید محمد اسحاقی ، از آن دسته شهیدانی است که کرامات زیادی از وی دیده شده است .

  من شخصا با افراد زیادی ــ در سنین مختلف و از زن و مرد ، آشنا و بیگانه ــ برخورد کرده ام که با توسل به شهید و رفتن به گلزار شهداء و قرائت فاتحه بر آرامگاه وی ، از آن بزرگوار طلب حاجت نموده و به هدف خود رسیده اند .

  توسل مادر شهید به مقام فرزندش

  به عنوان مثال ، مادر شهید ــ حاجیه خانم هاجر لطفی ــ چند سال پیش ، گرفتار یک معضل بزرگ مالی شد و به سبب ضمانت نمودن برای حل گرفتاری مالی یکی از نزدیکان ، متاسفانه خودش گرفتار گردید و شخص طلبکار ، خانه ایشان را ــ که ارزش آن بیش از بدهی فرد مدیون بود ــ تصاحب کرد .

  گروهی از ماموران نیروی انتظامی شهر رشت به دستور قاضی دادگستری ، در یک روز بسیار سرد زمستانی که برف نیز به شدت می بارید به خانه حاجیه خانم لطفی مراجعه کرده و کلیه اسباب منزل را در مقابل دیدگان مردم محل ، از خانه اش بیرون ریختند و بدون کوچکترین توجه به اشک های مادر شهید ، او را از ملک مسکونی وی بیرون راندند !

  خانم لطفی ، ضمن از دست دادن قسمتی از اموال خود ، ناچار به « کرایه نشینی » رفت و مدتی دربدری را تحمل نمود .

  دوستان پاسدار تهرانی و باوفای شهید

  سرانجام با توسل به  فرزند شهیدش در گلزار شهدای رشت و درخواست کمک از او ، خداوند درب تازه ای را به روی وی گشود و طی یک حادثه عجیب ، دوستان پاسدار تهرانی و باوفای شهید را ــ که سال ها ارتباط چندانی با آن عزیزان وجود نداشت ــ به یاری وی فرستاد .

  آنان با شنیدن حوادثی که برای این مادر پیش آمده بود به شدت متاثر شده و بعد از کوشش های پیگیر و خستگی ناپذیری که انجام دادند توانستند با ضمانت خودشان ، ضمن تهیه وام های مختلف ، یک واحد آپارتمانی برای ایشان خریداری کنند .

  اکنون حاجیه خانم لطفی ، مادر شهیدی است که بعد از نابود شدن زندگی اش ، مجددا صاحب خانه ای شده با بدهی بیش از چهل و هفت میلیون تومان و در حال پرداخت اقساط  آن می باشد . اما او شکرگزار عنایت شهید و قدردان تلاش های خالصانه دوستان تهرانی وی است و همیشه آن رادمردان را در نمازها و عبادت هایش ، دعا می کند .

  یک نظر بگذارید