بايگانی
آخرين نظرات …

  شهید سید محمد اسحاقی . بخش یازدهم

  شهید سید محمد اسحاقی

  بخش یازدهم  .  تهیه فیلم مستند از زندگی شهید

   

  بعد از گذشت بیست و سه  سال از شهادت شهید سید محمد اسحاقی  و استمرار مظلومیت وی در استان گیلان و شهر رشت ، طی اقدامی قابل تقدیر ، سرانجام « بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان » به سوی ساخت فیلم مستندی از زندگی آن شهید ، حرکت نمود که خبر آن نیز در خبرگزاری فارس و سایر رسانه های جمعی منطقه ، منتشر گردید .

  اینک ضمن سپاسگزاری از زحمات و تلاش های عزیزان یاد شده ، به عنوان نمونه ، یکی از آن خبرها در زیر ، نقل می گردد

   

  سایت خبری گیلان نیوز . ۱۲ دی ۱۳۸۹ .

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت : تولید فیلم مستند زندگینامه شهید سیدمحمد اسحاقی از شهدای اصحاب رسانه گیلان تا آخر دی ماه امسال به پایان می‌رسد .

  رسول جلائی ، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت از پایان رسیدن فیلم مستند زندگی شهید سیدمحمد اسحاقی از راویان هشت سال دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: این فیلم مستند به تهیه کنندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در رشت ساخته شده و شامل مصاحبه‌های تاثرانگیزی از مادر، خانواده، دوستان و همکلاسی‌های این شهید بزرگوار است.

  وی با اشاره به زندگینامه شهید سیدمحمد اسحاقی‌ افزود: این شهید بزرگوار متولد سال ۱۳۴۲ در رشت بوده که در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به شهادت رسید.

  جلائی ، به حضور شهید اسحاقی در دوران دفاع مقدس در جبهه و جنگ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار حدود چهار سال سابقه حضور در جبهه‌ها به عنوان رزمنده، راوی و گزارشگر جنگی را داشت.

  وی ادامه داد: شهید اسحاقی در عملیات‌های رمضان، والفجر یک، ۲، ۳، ۴ و کربلای ۳، ۴ و ۵ حضور داشت.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه این فیلم مستند ۲۰ دقیقه‌ای تا پایان دی ماه جاری به اتمام می‌رسد، تصریح کرد: ساخت این مستند آبان سال جاری آغاز شده است.

  جلائی ، به مسئولیت شهید اسحاقی در جنگ اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار مسئولیت ثبت و ضبط وقایع جنگی و گزارش از عملکرد و نقش فرماندهان را در جنگ بر عهده داشت و در عملیات‌ها همراه فرماندهان بود و تمام وقایع را در قالب گزارش‌های عملیاتی منعکس می‌کرد.
  وی با بیان اینکه شهید اسحاقی یکی از دانشجویان فرهیخته رشته تاریخ در دانشگاه شهید بهشتی تهران بود، بیان داشت: این شهید بزرگوار با برخی از مطبوعات مانند روزنامه کیهان فعالیت داشت و هشت جلد کتاب نیز از شهید اسحاقی به جا مانده است.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در ادامه از انتشار چاپ سری جدید تمثال شهدای گیلان خبر داد و افزود: سری جدید تمثال برخی شهدای والامقام گیلان توسط روابط عمومی این بنیاد چاپ و منتشر شده است.

  به گفته جلائی ، سری جدید تصاویر برخی فرماندهان شهید گیلان در ایام هفته بسیج شامل چهار شهید هرمز محمدبیگلو، حسن رضوانخواه، غلامرضا بامروت و محمد احدخیرخواه با شمارگان ۲ هزار برگ به چاپ رسید.

  وی با اشاره به اینکه در سری دوم تمثال ۱۲ شهید شاخص قهرمان دیگر نیز در نوبت چاپ قرار دارد، گفت: انتشار تمثال چهار شهید دلاور ارتش جمهوری اسلامی ایران در گیلان جزو سری دوم است.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: تمام پوسترهای شهدای والامقام در ابعاد ۵۰×۱۷ سانتی‌متر طراحی شده که مختصری از اطلاعات فردی آنها و گزیده‌ای از وصیتنامه‌های‌شان در پوستر درج شده است.

  جلائی ، آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوان با آن دلاورمردان را از اهداف چاپ و انتشار تمثال شهدای قهرمان اعلام کرد و بیان داشت: نصب تمثال هر شهید در هر نقطه از استان مانند خورشیدی به زندگی ما نور می‌دهد و موجب می‌شود تا راه را گم نکنیم. 

   

  نکته 

   

  نصب تمثال هر شهید در هر نقطه از استان مانند خورشیدی به زندگی ما نور می‌دهد و موجب می‌شود تا راه را گم نکنیم

  یک نظر بگذارید