بايگانی
آخرين نظرات …

  شهید سید محمد اسحاقی . بخش دوازدهم

  شهید سید محمد اسحاقی

  بخش دوازدهم .  شهیدی از تبار روحانیت

   

  شهید سید محمد اسحاقی ، فرزندی از تبار سادات و روحانیت بود .

  اجداد وی ، چنان که پیش از این نیز بیان گردید ، نسل به نسل ، سیادت را از یکدیگر به ارث برده و فرزندان با توفیق ، راه نورانی پدران شایسته خویش را ادامه دادند تا به زمان حال رسیدند .

  مدافع دستاوردهای ملت

  روحانیت  گیلان ، در هر جا که به وی نیاز باشد و در هر وقت که دین خدا محتاج  دلاوری مردان مرد باشد ، با تمام نیرو و توان ، حاضر بوده و هست و به دفاع از دستاوردهای ملت بزرگ ایران می پردازد .

  تابع امام (ره) و مقام معظم رهبری 

  روحانیت گیلان ، در جریان مبارزات انقلابی ، پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن ، هشت سال دفاع  مقدس ، حوادث ناگوار و فتنه های گوناگون در طول سالیان قبل تا به امروز ، تبعیت خود از امام راحل(ره) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای ، را به شکل مؤثری نشان داده است .

  روحانیت و بیشترین شهید

  روحانیت کشور ــ تمامی سنین ــ در زمینه حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل نیز همت والایی از خود به نمایش گذاشت و به نسبت جمعیت اقشار و اصناف مختلف جامعه ، بیشترین تعداد شهید را جهت دفاع از اسلام و ایران ، تقدیم نمود .

  فرزندان روحانیون در جبهه ها

  عده زیادی از فرزندان روحانیون نیز در سراسر کشور ، افتخار فعالیت در خطوط مقدم جبهه ها را داشتند که بخشی از آنان به درجه رفیع شهادت نایل گردیدند و روحانیت استان گیلان نیز از این قاعده ، جدا نیست . بسیاری از این عزیزان بعد از شهادتشان معلوم شد که پدرانشان در لباس « روحانیت » هستند .

  فرزندان برخی از روحانیان شهر رشت و دیگر شهرها ، با حضور مستمر در جبهه ها ، نشان دادند که از آمادگی دایمی و مناسبی جهت رویارویی با دشمن ، در هر زمان و مکان ، برخوردارند .

  فرزند صالح روحانیت

  شهید سید محمد اسحاقی ، یکی از این فرزندان صالح بود که با شهادت خویش ، به خانواده خود و روحانیت گیلان ، ابهت و عظمت دیگری بخشید .

  پدران شهدا از روحانیت رشت

  علاوه بر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عبدالله اسحاقی ــ پدر بزرگوار شهید سید محمد ــ  روحانیون محترم دیگری نیز هستند که فرزندان آن ها به افتخار عظیم شهادت ، نایل گشته اند . عزیزان یاد شده عبارتند از :

  ۱ ــ  مرحوم حجت الاسلام آقای حاج علومی ( پدر شهید محمد تقی علومی) .

  ۲ ــ  حجت الاسلام آقای حاج منعم ( پدر شهید علیرضا منعم ) .

  ۳ ــ  حجت الاسلام آقای حاج بخشی نژاد( پدر شهید محمد صادق بخشی نژاد) . 

  یک نظر بگذارید