بايگانی
آخرين نظرات …

  شهید سید محمد اسحاقی . بخش سیزدهم

  شهید سید محمد اسحاقی

  بخش سیزدهم .  بزرگداشت شهید در مطبوعات استان گیلان

   

  شهید سید محمد اسحاقی به عنوان یک شخصیت برجسته اهل قلم و رسانه ، موجب افتخار مطبوعات استان گیلان است .

  مطبوعات ، یکی از ابزارهای مهم و تاثیرگذار دفاع فرهنگی ، در برابر تهاجم همه جانبه بیگانگان ، به شمار می رود .

  مطبوعات ، تنها شامل مطالب ، مقالات ، گزارش ها و… نیست ، بلکه عکس هایی نیز ــ  که نوشته را ماندگارتر می کنند ــ بخشی از هنر و فن مطبوعات محسوب می شوند .

  مطبوعات و دفاع مقدس

  ساکنان وادی قلم ، عکس و تصویر ، با نوشته ها و تصاویر ماندگار خود در جریان دفاع مقدس ، حماسه آفرینی رزمندگان سلحشور را بر صحفات کاغذ ، به بهترین شکل ممکن ثبت کرده و ماندگار ساختند .

  مطبوعات گیلان ، به داشتن چنین شهدایی بر خود می بالد . زیرا می تواند ادعا کند که ما نیز سهمی در جریان مبارزه با دشمنان کشور و نظام اسلامی داشته و داریم .

  بزرگداشت شهدای مطبوعات

  « خانه مطبوعات » و « اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی » گیلان ، طی پنج سال گذشته ، با همت والای برادران ارجمند زیر :

  ۱ ــ  حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حمید پورعیسی( مدیرکل وقت ارشاد گیلان) . البته قابل ذکر است که شروع  و ادامه ی برنامه مذکور در زمان ایشان بود و قبل از وی نیز چنین بحث هایی مطرح نبود .

  ۲ ــ  جناب آقای ابراهیم بهمنی جلالی (رییس فعلی خانه مطبوعات گیلان) .

  ۳ ــ  جناب آقای غلامرضا رستگارطلب تبریزی( از خبرنگاران باسابقه گیلان) .

  شهدا و اهمیت بخشیدن به مطبوعات

  حضور پرشور کلیه خبرنگاران ، فعالان فرهنگی و دست اندرکاران حوزه اطلاع رسانی و نشر ، طی  چندین دوره مراسم باشکوه بزرگداشت ، جهت تعظیم مقام معنوی « شهدای اصحاب رسانه  گیلان » ــ که یکی از آن ها « شهید سید محمد اسحاقی » بود ــ نشانگر فهم این تکته عمیق است که شهدای اهل قلم ، به مطبوعات ، اهمیت خاصی بخشیده و آن ها را در مسیر صحیح انجام وظیفه دینی و ملی قرار داده اند .

  مطبوعات گیلان ، با این کار نشان داد که عظمت زحمات شهیدان خویش را به خوبی درک کرده و خود را قدردان تلاش فرزندان نخبه این مرز و بوم می داند . 

  یک نظر بگذارید