بايگانی
آخرين نظرات …

  سرعت کم اینترنت پرسرعت در روزهای تعطیل !

  سرعت کم اینترنت پرسرعت در روزهای تعطیل !

  طنز ، امید حقگو ، اصلاح ۲۵۷ ، دوشنبه ۱۱/۱۱/۱۳۸۹ ، سال پنجم .

   

  اینترنت ، مجموعه ای از نرم افزارهای ساخت دست بشر ناآرام ، کنجکاو و دردسرساز در سراسر جهان است . اینترنت ، محیطی مجازی است که ظاهرا به بهانه برقراری ارتباط  انسان ها در اقصی نقاط عالم  طراحی و تولید شده است . ولی در اصل ، جهت تسهیل فضولی آدم های پولدار آن سر دنیا در کار و زندگی آدم های گرفتار این سر دنیا ، مورد استفاده قرار می گیرد .

  اینترنت ، ابزار خوش آب و رنگی است که بخش عمده ی مصرف آن ، در جاسوسی های مختلف ، سرقت های پیچیده ، محرمانه و محترمانه ی اطلاعات دولت ها و ملت ها ، ربودن اندیشه های دانشمندان کشورهای جهان ، نابودی بی سرو صدای فرهنگ های بومی و انواع مردم آزاری ، می باشد .

  اینترنت ، در اصل ــ  به جز چند مورد مفیدی که شاید داشته باشد و شاید هم نه ــ  همه اش مشکل ساز است و اسباب زحمت ، و هر چه پیرامون آن کنجکاوی بفرمایید و کله مبارک را به کار بگیرید و قدری هم  از هوش خدادادی بهره برداری نمایید ، چیزی بیش از آن چه که فرمودیم ، دستگیرتان نخواهد شد .

  اینترنت ، با تفاصیلی که بیان کردیم ، یعنی : مصیبت های تفصیلی و پنهانش برای شما و درآمدهای کلان آن مال شرکت های عظیم چند ملیتی یا داخلی .

  مشکل سازی شرکت های اینترنتی داخلی

  حالا ، دردسرهای پیدا و پنهان خود اینترنت کم بود که باید مشکل سازی برخی « شرکت های اینترنتی استان گیلان و شهر رشت » را نیز به آن ها اضافه کنید .

  شرکت های وطنی که به سبب عدم نظارت شرکت مخابرات بر این شرکت ها یا شراکت شرکت فوق با مراکز ارایه دهنده ی سرویس اینترنت ، شرکت های مورد نظر بلای جان ملت شده و به میل مبارک خودشان و هر وقت که عشق شان بکشد ، سرعت « اینترنت پرسرعت » را پایین می آورند یا از دادن سرویس های مناسب ، خودداری می کنند .

  هفته گذشته ، عصر روز اربعین بود که به دفتر « هفته نامه » رفتم و دیدم که مدیر مسئول ما پشت لپ تاپ نشسته و دارد با اینترنت مثلا پرسرعتی که از یک شرکت مشهور در این زمینه گرفته ، زورآزمایی می کند .

  بنده ی خدا چنان حالش گرفته بود که با دیدن من ، فریادش به آسمان رفت و گفت : « ببین ، این هم شد اینترنت پرسرعت ! ، حتی صفحات خبرگزاری های اصلی و مهم هم باز نمی شود تا چه رسد به سایت های دیگر » .

  گفتم : « راستش من هم با دیدن این صحنه ، حالم گرفته شد . زیرا می دیدم سرعت اینترنتی که بر اساس اسمش ، باید زیاد باشد ، بسیار کمتر از حد معمول است . البته من از دوستان دیگر شنیده بودم که شرکت های فوق ، به مردم کلک می زنند و سرعت اینترنت در مناطق مختلف را کم می کنند تا به افراد بیشتری بفروشند ! .

  نمی دانم این حرف چقدر درست است ولی به عقیده بنده ، بد فکری هم نیست . چون وقتی کسی به کسی نیست ، من هم جرأت می کنم به هر کسی که دستم برسد ، ستم روا داشته و پولش این جسارت را نیز با خیال آسوده بگیرم  » .

  مدیر مسئول نگاهی به من کرد ، خندید و گفت :  « چیه ، مثل این که هوایی شده ای ؟ . شاید همین روزها ، تو هم بخواهی یک شرکت عرضه کننده اینترنت پرسرعت بزنی و… » .

  گفتم :  « عجب حرف جالبی بود . امشب به چند نفر از دوستانی که دست شان به دهانشان می رسد تلفن می کنم و این پیشنهاد را با آنان درمیان می گذارم . راستی ، وقتی می شود به این راحتی و بدون هرگونه نظارتی ، پول پارو کرد ، چرا ما عقب بمانیم ؟! » .

  یک نظر بگذارید