بايگانی
آخرين نظرات …

  روز اتحاد و انسجام اعضای مطبوعات گیلان

  روز اتحاد و انسجام اعضای مطبوعات گیلان

  یادداشت ، مدیر مسئول ، اصلاح ۲۶۰ ، دوشنبه ۲/۱۲/۱۳۸۹ ، سال پنجم .

   

   مطبوعات استان گیلان ، از بیشترین سابقه فعالیت فرهنگی در سطح کشور برخوردارند. اکنون نیز بعد از تهران ، تعداد نشریات فعال در سطح گیلان ، بیش از استان های دیگر است که می توان یکی از دلایل این اقبال عمومی را علاقه گیلانیان به نوشتن و نشر دانست.

  خانه مطبوعات گیلان ، نهادی مردمی است که سال ها پیش اعضای آن موفق شدند اولین اساسنامه ی خانه مطبوعات را در سطح کشور تنظیم و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن زمان ارایه نمایند. اساسنامه یاد شده مورد پذیرش قرار گرفته و برای خانه های مطبوعات استان های دیگر ارسال گردید تا به امروز مورد استفاده می باشد.

  انتخابات جدید خانه مطبوعات گیلان در روز پنج شنبه بیست و هشتم بهمن ماه سال جاری در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیای شهر رشت و در محیطی بسیار موقر و دوستانه برگزار گردید .

  این انتخابات که پس از یک دوره توقف سه ساله ، با حضور کارکنان محترم اداره کل ارشاد اسلامی گیلان و بر اساس نظم و ترتیب خاصی از سوی آنان و هیئت مدیره دوره قبل اعمال گردید ، برگزار شد که لازم است در اینجا از تمامی آن عزیزان قدردانی به عمل آید.

  پس ازانتخاب اعضای هیئت رئیسه سنی ، افرادی که از قبل درخواست کاندیداتوری خود را به اداره ارشاد به طور کتبی اعلام کرده بودند ، در مقابل حضار قرار گرفته و به معرفی اجمالی خویش پرداختند و اسامی کاندیداها بر روی تابلوی وایت برد ، نوشته شد.

  بعد از معارفه مذکور ، برگه های رأی ، میان حاضران ــ ۱۶۷ نفر ــ تقسیم و رأی گیری آغاز گردید . پس از جمع آوری کلیه برگه ها و شمارش آن ها و نیز شمارش حاضران ــ که با کارت شناسایی مخصوص خانه مطبوعات به جلسه آمده بودند ــ تعداد آرای مأخوذه ۱۶۳ برگه اعلام و عمل شمارش در محیطی کاملا آرام و بانشاط ، در مقابل اعضای خانه ، صورت گرفت و اعضای این دوره خانه مطبوعات به شرح زیر برگزیده شدند :

  سه نفر از مدیران مسئول : آقایان : ابراهیم بهمنی‌جلالی مدیر مسئول روزنامه نسیم با ۱۱۵ رأی، رضا احمدی سراوانی مدیر مسئول روزنانه خزر با ۹۵ رأی ، و حجت‌الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی مدیر مسئول هفته نامه اصلاح با ۷۵ رأی . خانم فاطمه عاطفی‌فرد مدیر مسئول ماهنامه پادنگ با ۳۶ رأی ، به عنوان عضو علی‌البدل .

  سه نفر از خبرنگاران : آقایان : کریم خرسندی از روزنامه گلچین‌امروز با ۱۱۶ رأی، علی کریمی از روزنامه مارلیک با ۸۲ رأی ، و خانم مهران بازرگان از روزنامه معین با ۵۲ رأی . آقای نادر اسدی با ۴۸ رأی به عنوان عضو علی‌البدل .

  یک نفر سرپرست روزنامه های سراسری و خبرگزاری ها : خانم معصومه نیک‌کار با ۸۵ رأی . آقای علی کشت‌پرور با ۴۱ رأی به عنوان عضو علی‌البدل.

  دو نفر به عنوان بازرس : آقایان : غلامرضا تبریزی از هفته نامه اصلاح و علی همرنگ از هفته نامه پیک شمال .

  بنده ، بر خود لازم می دانم که این اتحاد و انسجام و همدلی را که در اعضای خانه مطبوعات به منصه ظهور رسید ، به همه عزیزان یاد شده تبریک گفته و برای تک تک آنان آرزوی موفقیت کنم و از تلاش های اعضای محترم خانه مطبوعات گیلان در دوره های قبلی سپاسگزاری نمایم .

  یک نظر بگذارید