بايگانی
آخرين نظرات …

  جای خالی رهبری واحد در انقلاب های کشورهای عربی

  جای خالی رهبری واحد در انقلاب های کشورهای عربی

  سرمقاله ، اصلاح ۲۶۱ ، دوشنبه ۹/۱۲/۱۳۸۹ ، سال پنجم .

   

  خیزش های انقلابی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران و طنین صدای ملکوتی « الله اکبر » ، « لا شرقیة و لا غربیة » و « الموت لآمریکا » ، یکی پس از دیگری ، کشورهای مهم عربی نظیر مراکش ، الجزایر ، تونس ، لیبی و مصر را درنوردید و به سوی اردن و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیش تاخته و به « یمن » رسید .

  افت و خیزهای موجود در فعالیت های مردم و گروههای انقلابی ممالک یاد شده ، نشانگر وجود یک ضعف بزرگ در آن ها می باشد و آن ، « نداشتن رهبری واحد » در اداره بهینه ی جنبش ها است .

  رهبری واحد ، مسئله ای است که اهمیت آن در ایران اسلامی ، به سبب برخورداری از رهبری هوشیار و آشنا با زبان مردم ــ حضرت امام خمینی(ره) ــ  و متابعت بی چون و چرای ملت از بنیانگزار نظام جمهوری اسلامی ، به خوبی احساس گردید و به نتیجه مطلوب رسید .

  پس از ارتحال امام راحل(رض) ، خبرگان رهبری با سرعت و دقت تحسین برانگیز ، با انتخاب مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به عنوان رهبر ، به نگرانی های مردم پایان داده و آرزوی دولت های مستکبر را از ایجاد تفرقه در صفوف به هم پیوسته و متحد ایرانیان مؤمن ، به یاس مبدل ساخت .

  امروز نیز اگر مردم مسلمان کشورهای خاورمیانه ، خواهان به بار نشستن زحمات خویش و ایجاد حکومت های اسلامی هستند باید مانند مردم ایران از دارای رهبری واحد بوده و تحت نظر او به فعالیت های انقلابی خویش ادامه دهند تا به اهداف مورد نظرشان دست یابند .

  در غیراین صورت ، کشورهای غربی با استفاده از مزدوران آشکار و پنهانی که در ممالک یاد شده برای چنین روزهایی ذخیره کرده اند ، نسبت به ایجاد اختلاف و انحراف در میان ملت های خواهان رهایی از شر آمریکا ، اروپا و رژیم اشغالگر قدس ، اقدام کرده و تمامی این تلاش را بی اثر و خنثی می سازند .

  فرصتی که اکنون برای اعراب پیش آمده ، بعد از گذشت سی و دو سال از تجربه موفق انقلاب اسلامی ایران حاصل گردیده و در نتیجه بسیار مغتنم و حیاتی است . بنابراین کوچکترین اشتباه از سوی احزاب ، گروهها و شخصیت های مطرح ، در روش اداره انقلاب های در جریان ، موجبات تسلط مجدد سیاستمداران غربزده را فراهم شده و فرصت های پیش آمده برای اسلامگرایان ، از دست خواهد رفت .

  یک نظر بگذارید