بايگانی
آخرين نظرات …

  خانه مطبوعات و نیاز به اینترنت پرسرعت

   خانه مطبوعات و نیاز به اینترنت پرسرعت

  یادداشت ، مدیر مسئول ، اصلاح ۲۶۴ ، دوشنبه ۲۲/۱/۱۳۹۰ ، سال پنجم .

   

  اینترنت ، امروزه به یک نیاز عمومی و نیز ابزار ارتباطی اساسی جوامع بشری تبدیل شده و محدوده فعالیت آن به سرعت گسترش یافته است . کشور ما نیز از این جریان مستثنا نبوده و ایرانیان در سراسر جهان به یکی از بزرگترین گروههای مشتری اینترنت تبدیل شده اند .

  در داخل کشور نیز صنف های مختلف ــ مانند : بانک ها ، مراکز آموزشی و علمی ، صنعت ، خبرگزاری ها ، پایگاههای اطلاع رسانی و… ــ به شکل های گوناگون از اینترنت سود می برند و به طور شبانه روزی به این ابزار بین المللی وابسته شده اند .

  متاسفانه سرعت اینترنت در ایران به شدت پایین بوده و در مقایسه با کشورهای اروپایی و آسیایی ، اصلا به حساب نمی آید که این امر مایه شگفتی فراوان است .

  مطبوعات و اینترنت

  در میان مراکز یاد شده ، مطبوعات ، به عنوان بخش مهم بدنه فرهنگی کشور که بسیار تاثیرگذار و فراگیر می باشد ، به طور دایم و ناگزیر از اینترنت سود می برد و کار به جایی رسیده است که در زمان ما ، مطبوعات ، بدون استفاده از اینترنت ، کاربرد عملیاتی خود را از دست می دهند .

  در بحث اینترنت ، آنچه که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد ، نوع پرسرعت آن است . زیرا اینترنت با سرعت پایین که در میان مردم به « دی یل آپ » مشهور شده ، قابل استفاده ی چندانی نمی باشد .

  عدم دسترسی مطبوعات به اینترنت پرسرعت

  متاسفانه مطبوعات گیلان در سال های گذشته و تا به امروز ، نتوانسته به دلیل گرانی هزینه اینترنت و افزایش هزینه آبونمان مخابرات ، از اینترنت پرسرعت مناسب ، بهره ببرد و در این زمینه ، مظلوم واقع شده است .

  بر اساس شنیده ها ، از چندین سال پیش ، چنین امکانی برای اهالی مطبوعات برخی استان ها فراهم شده است ولی مطبوعات گیلان هنوز در زمره مناطق محروم قرار دارند .

  به طور مسلم ، یکی از کارهای مهمی که خانه مطبوعات گیلان ، باید پیگیر آن باشد ، مذاکره با شرکت مخابرات استان گیلان و تلاش برای دریافت امکان یاد شده با ارزان ترین قیمت ممکن ، می باشد .

  در صورت همکاری مخابرات گیلان ، تحقق هدف یاد شده صورت گرفته و خبرنگاران و سایر فعالان این صنف خواهند توانست در کوتاه ترین زمان ، به کلیه اطلاعات و خبرهای مورد نیاز خویش در اینترنت ، دسترسی داشته باشند .

  اهمیت به روز بودن اینترنت به حدی است که مسئولین کشور باید به فکر راه اندازی اینترنت کشوری باشند تا در صورت اختلال یا قطع اینترنت از سوی کشورهای مبدأ ، به علت های مختلف مانند پارگی کابل فیبر نوری و… ، دسترسی مردم از این ابزار ، محدود یا منقطع نشود .

  یک نظر بگذارید