بايگانی
آخرين نظرات …

  اینترنت پرسرعتی که به دلخواه خود کار می کند !

  اینترنت پرسرعتی که به دلخواه خود کار می کند !

  طنز ، امید حقگو ، اصلاح ۲۶۶ ، دوشنبه ۵/۲/۱۳۹۰ ، سال پنجم .

   

  اینترنت ، امروزه در نقاط  مختلف جهان به یک نیاز اصلی تبدیل شده است و مردم بدون آن ، نمی دانند چگونه امورشان را ساماندهی کنند . در طول زمان زلزله و سونامی اخیر ژاپن ، بر اساس خبرها ، اینترنت آن کشور حتی یک لحظه هم قطع نشد تا شهروندان ژاپنی بتوانند از این طریق با یکدیگر ارتباط داشته باشند .

  آدم وقتی این اخبار را می شنود و آن را با اینترنت ایران مقایسه می کند ، به نظرش می رسد که بیشتر چاخان و خالی بندی باشد تا حقیقت ، شما چطور ؟! . چون سرعت اینترنت در کشور ما آن قدر کم است که در میان کشورهای دیگر ، اصلا دیده نمی شود تا چه رسد به این که بخواهد به درد مردم بخورد .

  بنده ، بر اثر تبلیغات زیاد رسانه ها و برای رهایی از اینترنت دیل آپ ، در یک شرکت اینترنتی شهر رشت عضو شدم تا مثلا از مزایای اینترنت پرسرعت ، برخوردار باشم . اما چشمتان روز بد نبیند . زیرا در بسیاری از اوقات ، یا از دسترسی خارج می شود یا سرعت به حدی پایین است که صد رحمت به دیل آپ .

  به عنوان مثال ، دیروز که جمعه بود و تعطیل ، رفتم سراغ این ابزار تا برخی کارهای مطالعاتی و نوشتاری خود را با آن انجام دهم . اما چه فایده ، آن قدر قطع و وصل شد که آه از نهادم برآمد و از سر اجبار ، دستگاه مودم را خاموش کردم و دوباره چند ساعت بعد سراغ آن رفتم . ولی این دفعه ، سرعتش به حدی پایین آمده بود که به هیچ عنوان قابل استفاده نبود .

  راستش به این فکر افتادم که مطلبی بنویسم ــ که حالا در حال خواندنش هستید ــ و به مسئولین محترم مخابرات استان گیلان پیشنهاد دهم که اگر می شود و امکانش هم باشد ، مانند کمک های هلال احمر ، ارتباط اینترنتی موجود در شرکت های اینترنتی گیلان را جهت به کمک مناطق حادثه دیده جهان صادر کنند تا دست کم همه شان از گرسنگی بمیرند و دیگر کسی برای یاری طلبی باقی نماند .

  خودمانیم ، آیا واقعا مقام مسئولی در این منطقه موجود نیست یا فرصت ندارد که به درد کاربران اینترنتی گیلانی برسد و به بررسی عملکرد شرکت های فوق و زیان هایی که به شهروندان می رسانند ، بپردازد ؟!

  یک نظر بگذارید