بايگانی
آخرين نظرات …

  استحکام امور جامعه و اطاعت عملی از اوامر ولی فقیه

  استحکام امور جامعه و اطاعت عملی از اوامر ولی فقیه

  نگاه ، سید رضا اسحاقی، اصلاح ۲۶۶، دوشنبه ۵/۲/۱۳۹۰ ، سال پنجم .

   

  کشور ایران و نظام اسلامی آن ، طی سی و دو سال گذشته با فراز و نشیب های فراوان سیاسی و اجتماعی روبرو بوده است . نشیب و فرازهایی که اگر در هر کشوری روی می داد ، می توانست دهها بار نظام سیاسی آنجا را نابود کند . پس چرا چنین وضعیتی در ایران اسلامی ، به وقوع نپیوست ؟

  پاسخ روشن است . علت موفقیت نظام اسلامی در کلیه موارد یاد شده و ناکامی دشمنان ، پیروی بدون چون و چرا و آگاهانه ی ملت و مسئولین از دستورات ولی فقیه ــ حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ــ بوده است و این حالت باید برای همیشه ادامه داشته باشد تا نتیجه مورد نظر ، حاصل گردد .

  پس استحکام امور جامعه به اطاعت عملی از اوامر ولی فقیه ، وابسته است و در این باره ، راه دیگری وجود ندارد . زیرا مقام عظمای ولایت ، به عنوان سکاندار اصلی حکومت اسلامی و تعیین کننده ی سیاست های کلی نظام و تبیین گر وظایف قوای سه گانه ، از جایگاه رفیع دینی و سیاسی ویژه ای برخوردار می باشد .

  بنابراین بر کلیه مسئولین ارشد کشور در سه نیروی قانونگزاری ، اجرایی و قضایی و نیز سایر مدیران بخش های مختلف دستگاههای دولتی ، لازم و واجب است که تمامی تصمیم گیری ها و فعالیت های خویش را با نظرات « ولی فقیه » هماهنگ سازند .

  بازگرداندن وزیر محترم اطلاعات به کار خود ، از سوی رهبر معظم انقلاب ، نشانگر درایت ، مدیریت ، زیرکی و آینده نگری به موقع رهبری ، هنگام نظارت بر فعالیت گروههای مذکور می باشد . زیرا وزارت خانه اطلاعات ، از اهمیت فوق العاده ای در داخل و خارج کشور برخوردار است .

  در این میان بر رییس محترم قوه مجریه و هر قوه ی دیگری فرض است که در عزل و نصب های خود ، دقت زیادی به خرج دهد و قبل از اجرای هر تصمیمی ، کلیه جوانب ، مصالح و مضار و پیامدهای آن را بسنجد تا جلوی بازتاب های منفی در سطح جامعه و نیز بین المللی را بگیرد .

  با توجه به گلوگاه بودن وزارت اطلاعات در مسیر مقابله با دشمنان آشکار و پنهان ، درونی و بیرونی و شبکه های مجازی ، و نیز مراقبت لحظه به لحظه از فعالیت های مخفی و مداوم جاسوسان سرویس های جاسوسی کشورهای غربی و نیز ممالک همسایه ، تغییر ناگهانی وزیر چنین تشکیلاتی ، می تواند اثرات نامطلوب منطقه ای داشته و به کاهش اقتدار و ابهت ما تمام شود .

  اقتدار و ابهتی که طی سالیان گذشته ، به آسانی به دست نیامده که اینک به راحتی از کف برود و موجب شادی دست نشاندگان داخلی و مستکبرین خارجی گردد .

  بدین خاطر بار دیگر با اطمینان می توان گفت :

  اطاعت از رهبری ، تضمین کننده ی تداوم پیروزی های انقلاب اسلامی است .

  اطاعت از رهبری ، پیشگیری از پدید آمدن اختلافات گوناگون در سطح جامعه می باشد .

  اطاعت از رهبری ، خنثی کننده فعالیت دشمنان نظام و افزایش دهنده ی اطمینان خاطر مردم می باشد .

   

  یک نظر بگذارید