بايگانی
آخرين نظرات …

  ناهماهنگی یارانه ها با افزایش قیمت ها

  ناهماهنگی یارانه ها با افزایش قیمت ها

  یادداشت ، منصوره احسان بخش ، اصلاح ۲۶۹ ، دوشنبه ۲۶/۲/۱۳۹۰ ، سال ششم .

   

   پیاده کردن طرح هدفمندی یارانه ها در کشور ، یک موفقیت بزرگ برای دولت آقای دکتر احمدی نژاد بود که نشان از همت وی برای اصلاح امور اقتصادی کشور داشت . اما شروع یک کار عظیم ، به تنهایی نمی تواند نشانگر کامیابی دولتمردان در انجام وظایف شان باشد ، بلکه باید آن فعالیت را در طول زمان اجرا و استمراری که دارد ، از جهات مختلف ارزیابی نمود .

  رقیب سرسخت دولت در این رزمایش دشوار اقتصادی ، مسئله افزایش قیمت ها است که بسیار جلوتر از میزان پرداخت یارانه ها می باشد و با این روند ، اثرات مفید اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را نابود خواهد کرد .

  قرار بود که طرح یاد شده به نفع اکثریت جامعه تمام شود ولی با این روند صعودی گرانی کالاها و خدمات دولتی و خصوصی ، بیشترین زیان باز هم متوجه مردم عادی جامعه می گردد .

  هنگامی که به مغازه ها یا بازار ورود می کنید از گرانتر شدن اجناس به فاصله هر یکی دو روز و گاه کمتر ، حیرت زده می شوید .

  این شگفتی زمانی بیشتر می گردد که دریابید نظارت چندانی وجود ندارد یا اگر هم هست ، بسیار بیحال است . زیرا به عقیده تولید و عرضه کنندگان ، سبب اصلی گرانی ها ، به سیاست های اقتصادی دولت بازمی گردد .

  گویا به نظر می رسد که طراحان برنامه ها ، به دلیل دریافت حقوق های میلیونی ، از میزان درآمد اقشار آسیب پذیر اطلاعی ندارند و همه امور را با وضعیت درآمدی خودشان می سنجد و فکر می کنند که مردم هم مثل آن ها از توان اقتصادی مناسب جهت تحمل افزایش لحظه ای قیمت های اقلام اصلی و مورد نیاز ، برخوردارند !

  یک نظر بگذارید