بايگانی
آخرين نظرات …

  هنرمندان حساس‌ترین افراد جامعه هستند

  هنرمندان حساس‌ترین افراد جامعه هستند

   گزیده خبرها ، اصلاح ۲۲۴ ، دوشنبه ۲۴/۳/۱۳۸۹ ، سال پنجم .

  مهندس قهرمانی چابک :  هنرمندان حساس‌ترین افراد جامعه هستند.

  استاندار گیلان در همایش تجلیل از هنرمندان برجسته گیلان در سالن اجتماعات بانک صادرات اظهار داشت: هنرمندان محبوب‌ترین و آشناترین افراد بین مردم هستند و همه به آنها علاقه دارند.
  روح‌الله قهرمانی چابک هنر را متعالی دانست و افزود: هنر در قله زیبایی قرار دارد و افرادی که در هر حرفه و شغلی کار خود را در حد عالی انجام دهند و مردم از کار آنها استقبال کنند، هنرمندند.
  استاندار گیلان با اشاره به اینکه انجام هر کار به زیباترین صورت هنر است، خاطرنشان کرد: کسی که احساس را به خوبی به مردم منتقل کند هنرمندی است که غم و شادی را در کنار هم و زیبا بیان می‌کند.
  وی هنرمند را انسانی حساس خواند و گفت: هنرمندان متفاوت‌ترین و حساس‌ترین افراد هستند زیرا آنها چیزهایی را می‌بینند که دیگران توجهی به آن ندارند و این رمز اثرگذاری تولیدات هنری آنها است.
  قهرمانی‌چابک ادامه داد: هنرمندان با مشاهده دقیق اطراف خود آن را به بهترین نحو ارائه می‌دهند.
  وی هنر را نتیجه تلاش فراوان هنرمند دانست و تصریح کرد: هنرمندان افرادی هستند که با تحمل رنج‌ها، نا‌ملایمت‌ها و مرارت‌های فراوان غم‌ها را برای خود هموار کرده و اثر خوبی از خود به یادگار می‌گذارند.
  قهرمانی چابک اضافه کرد: هنرمند صاحب روحی بلند و متعالی بوده و به این دلیل آثاری از خود به یادگار می‌گذارد که مورد توجه دیگران است.
  وی رسیدن به نهایت زیبایی را هدف خلقت انسان دانست و خاطرنشان کرد: انسان دوستدار زیبایی بوده و هدف از خلقت نیز رسیدن به نهایت زیبایی است.
  به گفته قهرمانی چابک، علاقه فراوان مردم به آثار هنرمندان نشانه احساس نیاز انسان به هنر است.
  وی برترین افراد در هر جامعه را هنرمندان خواند و گفت: هنرمند به زمان و مکان ویژه‌ای متعلق نبوده و در هر جامعه از برترین افراد محسوب می‌شود.
  قهرمانی چابک گیلانی‌ها را افرادی هنرمند دانست و تصریح کرد: هنرمندی گیلانی‌ها نشانه هوش، فرهیختگی و مناعت طبع بالای مردم این سرزمین است.

  منبع : فارس. گیلان

  تحلیل ظریف

  اگر استان گیلان این استاندار عزیز، هنرمند ، سخنور و سخندان  را نداشت چه باید می کرد؟! .

  انصافا اگر ایشان و همکاران محترمشان ، در کارهای عمرانی منطقه و آبادانی استان ، همینطوری در تهران هم سخنرانی بفرمایند و با خواندن چند بیت شعر و… از پس تهران نشین ها و زرنگ های استان های دیگر در هیئت دولت ، وزارتخانه ها و مجلس برآیند ، علی القاده الان باید راه آهن قزوین به رشت  به بهره برداری می رسید و در گیلان مشکلی وجود نمی نداشت .

  البته ما هنوز متوجه نشدیم چه رابطه ی مشخص و مششعی میان « هنرمندی » از یک طرف ، و هوش و فرهیختگی و مناعت طبع بالای مردم این سرزمین  از طرف دیگر ، وجود دارد؟! .

  شاید هم منظور استاندار گرامی این است که تلویحا به اهالی استان های دیگر، الگو بدهد که مانندگیلانی ها ، مناعت طبع داشته و بابت عقب ماندگی ها به مسئولین خود مدام اعتراض نکنید و فقط پشت سر آن ها قدری غرغر بزنید و بقیه ماجرا را فراموش کنید تا آنان هم با خیال راحت، اوضاع را همینجوری که هست ، افتان و خیزان ، پیش ببرند! .اصلا خود این سکوت در برابر عقب ماندگی ها ، خود نوعی « هنرمندی » است !

  یک نظر بگذارید