بايگانی
آخرين نظرات …

  ساماندهی دژبانی پایگاه کنارک

  ساماندهی دژبانی پایگاه کنارک

  خاطرات سربازی من . بخش شصت و دوم

   

  مدتی که از اقامت ما در پایگاه دریایی کنارک سپری شد ، متوجه شدیم که این مکان بزرگ ، تقریبا درب و دروازه ای ندارد و هر کسی ، هر وقت که دلش بخواهد وارد محیط آنجا می شود .

  با توجه به وضعیت نامناسب امنیتی آن دوره و فعالیت شدید اشرار و گروهک ها در سیستان و بلوچستان ، احساس کردیم که جان سربازان در خطر است و ممکن است که حادثه ناگواری برایشان پیش بیاید و موجب تبلیغات به نفع دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی شود .

  بدین خاطر آقامهدی فراهانی و من به دیدار فرمانده پایگاه ــ قبل از ناخدا عبداللهی فر ــ رفتیم و جریان را به اطلاع وی رساندیم . اما دیدیم که خیلی بی خیال گفت : « از دستم کاری برنمی آید . چون وسعت زمین پایگاه فوق العاده زیاد است . اما اگر شما برنامه ای دارید ، از انبارها و تعمیرگاه هر چه خواست بگیرید . سرباز هم به شما می دهم . لجستیک هم در اختیارتان است . خودم هم برای بازدید می آیم . دیگر چه می خواهید ؟ » .

  ما هم تشکر کرده و بعد از خروج از مرکز فرماندهی ، به سرعت دست به کار شدیم .

  با کمک سربازان و نیروهای کادر ، نقاط مختلفی از پایگاه را « فنس کشی » کردیم . مهندسان پایگاه ، مجددا آنجا را نقشه برداری کرده و اشکالات آن را برطرف کردند .

   فرمانده نیز که تا چند روز قبل بی تفاوت نشان می داد  ، لباس کار پوشید و عملا وارد میدان کار شد . او چنان در این راه زحمت کشید که شوق همه اعضای پادگان را برانگیخت و یک حرکت همگانی را پدید آورد .

  آخرین مرحله کارها ، ساخت یک مرکز مناسب برای « دژبانی پایگاه دریایی » بود که با چند روز کار مداوم و خستگی ناپذیر ، ساختمان و گیت ورودی قابل قبولی برپا شد و سربازان دژبانی که قبلا جای نامناسبی داشتند به ساختمان مرتبی ، انتقال یافتند .

  روز افتتاح دژبانی ، با شکوه خاص و حضور فرماندهان نیروهای مستقر در کنارک ، برگزار شد و در سطح شهر کنارک نیز بازتاب بسیارخوبی داشت .

  این کار گروهی و صمیمانه ، تاثیر فوق العاده ای در تک تک پرسنل و ساکنان پایگاه گذاشت و نزدیکی ما را به آن ها ، بیشتر و بیشتر کرد . فرمانده پایگاه نیز در یک برنامه صبحگاهی از ابتکار و زحمات سیاسی و عقیدتی سپاسگزاری کرد و ما نیز به طور متقابل از همکاری وی و سایرین قدردانی نمودیم .

  یک نظر بگذارید