بايگانی
آخرين نظرات …

  اگر به ما رای ندهید ، مملکت حتما نابود خواهد شد !

  اگر به ما رای ندهید ، مملکت حتما نابود خواهد شد !

  امید حقگو ، نقد و نظر ، اصلاح ۱۷۴ ، دوشنبه ۴/۳/۱۳۸۸ ، سال چهارم .

   سخنان جناب آقای دکتر محمد رضا خاتمی را در این شماره که به نقل از خبرگزاری فارس نقل گردید ، مطالعه فرمودید . به عنوان یک فرد پیگیر ماجراهای انتخابات ، من که از صحبت های یک فرد تحصیلکرده و مشهور مانند سخنران یاد شده ، متعجب گردیدم .

  ایشان در مراسم مذکور ، مانند مردم عامی و بدون سواد حرف زد و اشکالات دوره ریاست خود و حزبش را از یاد برد و فراموش کرد که اگر او و دوستانش خوب عمل می کردند ، هرگز جایگاه خویش را از دست نمی دادند و حالا نیازی نبود که بیایند و سعی کنند با هزار ایماء و اشاره به  شهروندان حالی کنند که اگر به ما رای ندهید ، مملکت حتما نابود خواهد شد !

  اما چه شده که برادر مدعی اصلاحات ، معتقد شده که تنها ناجی ایران ، جناب آقای میرحسین موسوی است ؟! . همان شعاری که در زمان انتخابات برای حجت الاسلام سید محمد خاتمی و در دوره قبل ، برای حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی ، سر دادند و نتیجه نگرفتند .

  آیا واقعا آقای موسوی تنها کسی است که می‌تواند معیشت مردم را سامان داده و به دانشگاه‌ها عزت بخشد و چرخ کارخانه‌ها را دوباره راه‌اندازی کند و ایران عزیز را از سقوط نجات دهد؟

  پس این همه مردم سخت کوش ، فرهیختگان ، دانشمندان و… چه کاره هستند ؟!

  بنده از خواندن آن خبر ، برای عزیز یاد شده ، بسیار متاسف شدم که به جای کشف رییس جمهور منتخب و شایسته ، دنبال یک شاه می گردد تا بیاید و به تنهایی همه مشکلات مملکت را سامان داده و اوضاع را روبراه کند .

  به نظر می رسد این نوع تفکر و حرف زدن ، متعلق به دوره قاجار بوده نه زمان حال و تاریخ مصرفش هم سپری گشته است .  زیرا اکنون بچه های مدرسه ای نیز می دانند که از یک فرد تنها ، کاری بر نمی آید . بلکه رییس جمهور انتخاب شده باید یک دولت قوی و کارآمد داشته باشد تا بر تکیه بر آنان بتواند امور کشور را به پیش ببرد ، چیزی که جناب آقای سید محمد خاتمی ، تقریبا از آن محروم بود و یک تنه در میان دوستان نادان و مشکلات جاری و روزمره دست و پا می زد .

  البته از این سخنان که بگذریم ، برای گیلان و گیلانی ، میان دولت های اصلاح طلب و اصولگرا ، هیچ فرقی نبوده است . زیرا همیشه سر گیلانیان ، بی کلاه مانده و پیشرفت های اقتصادی و… به استان های برخورداری چون اصفهان ، یزد ، آذربایجان شرقی ، خراسان شمالی و … رسیده و فقط این گونه سخنان منفی و لفاظی ها ، نصیب مردم ما شده است .

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  منبع : خبرگزاری فارس . گیلان 

  محمدرضا خاتمی:   می‌خواهند همه ملت را کمیته امدادی کنند

  دکتر محمدرضا خاتمی در جمع شورای ائتلاف اصلاح‌طلبان گیلان به مناسبت بزرگداشت جنبش دوم خرداد با حضور هواداران ستاد میرحسین موسوی در سالن سینما ۲۲ بهمن رشت اظهار داشت: ما باید حقیقت ناهنجار کنونی را تغییر دهیم تا به عدالت نزدیک‌تر شویم و تلاش کنیم فضای یاس و ناامیدی که در کشور حاکم است از بین رفته و فضای نشاط را به جامعه تزریق کنیم.

  وی ادامه داد: تمام تلاش خود را باید با امکانات موجودی که داریم به کار گرفته و از تجربه تلخ چهار سال گذشته درس بگیریم و به آن باز نگردیم و فرهنگ استبدادی که از فرهنگ ما ریشه دوانیده است را اصلاح کنیم.

  دبیرکل سابق حزب مشارکت ایران افزود: اگر جامعه اصلاح شود اقتدارگرایان دیگر نمی‌توانند بر مردم فائق آیند زیرا بسیار تلاش کردند که به مردم بگویند اصلاح‌طلبان به دین و مملکت ضربه وارد کرده‌اند.

  خاتمی گفت: اصلاح‌طلبان با پیروزی در انتخابات ۲۲ خرداد ضربه مهلکی را به اقتدارگرایان می‌زنند همانطور که در دوم خرداد سال ۷۶ با پیروزی اصلاح‌طلبان به کما رفته بودند.
  وی افزود: اگر دولت آینده ارتباط خوبی با مردم داشته باشد مطمئن باشید همه نهادهای قدرت به مردم پاسخ می‌دهند و انتظار من این است که فضای پرسشگری را باید مغتنم شمرد و از آن دفاع کرد.

  نایب رئیس مجلس ششم خاطرنشان کرد: اگر همه ما خواهان دین رحمانی و ایرانی آزاد هستیم، باید بتوانیم به ایرانی بودن خود افتخار کنیم و فرصت طلایی به دست آمده را از دست ندهیم و کسی را انتخاب کنیم که ضرورت تغییر را از جان و دل حس کرده و بتواند جلوی سو استفاده از مقدسات را بگیرد و به حاکمیت عقل در مدیریت کشور تن بدهد ضمن اینکه تنش‌های بین‌المللی را برطرف کند و امنیت عمومی را به امنیت دولت ترجیح دهد.

  خاتمی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید به دنبال بازتولید اجتماعی و اخلاقی دینی باشد، تأکید کرد: کسی مانند موسوی باید باشد که به اندیشه‌های امام در عمل اعتقاد دارد و سرشت روشنگری در او آمیخته است.

  وی خاطرنشان کرد: موسوی تنها کسی است که می‌تواند معیشت مردم را سامان داده و به دانشگاه‌ها عزت بخشد و چرخ کارخانه‌ها را دوباره راه‌اندازی کند و ایران عزیز را از سقوط نجات دهد.

  نایب رئیس مجلس ششم افزود: هر دلسوز کشور لزوم تغییر در جامعه را احساس می‌کند و امروزه شعار همه ما تغییر برای نجات کشور است.

  خاتمی خواستار مشارکت همه مردم در انتخابات شد و گفت: آحاد مردم باید به صحنه بیایند و با رأی حداکثری خود یک بار دیگر کشور را نجات دهند.

  وی اضافه کرد: اگر زنان ما در تبعیض تاریخی به سر می‌برند و اقوام ما از توزیع ناعادلانه منزلت در رنج هستند، باید بدانند تنها راه ایفای حق آنان حمایت از کاندیدایی است که ایران را برای ایرانیان می‌داند.

  عضو مستعفی حزب مشارکت گفت: اگر ناراضیان اجتماعی به دنبال کرامت خود هستند، فعالان سیاسی ما از عدم امنیت رنج می‌برند و عامه ملت از بیکاری به تنگ آمده‌اند.
  خاتمی افزود: جوانان ما هر روز ناامیدتر می‌شوند و به تدریج ایران را برای زیستن امن نمی‌دانند و باید در همین چند روزه باقی مانده تلاش کرد تا تغییر حاصل شود و فرصت برای تغییر اندک بوده و مسئولیت روحانیون و مومنان جامعه در این باره بیش از آحاد ملت است.
  وی فرصت‌های دولت نهم را برای خدمت به مردم کم‌نظیر توصیف و تصریح کرد: دولت نهم کم نظیرترین فرصت را برای خدمت به مردم در اختیار داشت زیرا در این مدت کسی نبود که به آن انتقاد کند و از طرف دیگر حمایت‌ها و تبلیغاتی که از دولت می‌شود بی‌نظیر است.
  به گفته خاتمی خزانه‌ای که از دولت اصلاحات به دولت نهم به ارث رسیده بود و با در اختیار داشتن رسانه ملی، می‌توانست بهترین فرصت برای این دولت باشد.

   

  یک نظر بگذارید