بايگانی
آخرين نظرات …

  تفاوت ما و سید حسن نصرالله

  تفاوت ما و سید حسن نصرالله

  سرمقاله ، اصلاح ۲۷۲ ، دوشنبه ۲۳/۳/۱۳۹۰ ، سال ششم .

   

  هفته گذشته ، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در کنفرانس « نوآوری و اجتهاد از دیدگاه امام خامنه ای » که در هتل ماریوت بیروت و با حضور شخصیت های علمی و سیاسی مشهور ایرانی و عربی برگزار گردید ، در باره عظمت روحی و تعالی اندیشه های رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مطالبی بیان کرد که در طول سال های اخیر کم سابقه بوده و نشان از درک عمیق این شخصیت مطرح و مورد علاقه جهان اسلام و عرب در مسایل سیاسی و منطقه ای دارد .

  سید حسن نصرالله در سخنرانی خود ، بر ۸ محور اصلی تاکید نمود :

  ۱ــ رهبر انقلاب اسلامی ایران ، از دیدگاهی همه جانبه ، عمیق و متین بر اساس مبانی فکری ثابت ، برخوردار است .

  ۲ــ رهبر انقلاب اسلامی ، از مشکلات ، نیازها ، امکانات ، راه حل های مناسب و هماهنگ با اصول ، آگاه است .

  ۳ــ رهبر انقلاب اسلامی ، در جزئیات امور نیز نظرات کارشناسانه ارایه می کند .

  ۴ــ بسیاری از مردم در امت اسلامی ، در باره ایشان چیزی نمی دانند و کمتر کسی از شخصیت ایشان آگاهی دارد .

  ۵ــ رهبر انقلاب اسلامی ، شخصیتی است که دشمنان او را محاصره کرده ، و دوستان نیز حق او را آن گونه که باید ، ادا نمی کنند .

  ۶ــ پیش بینی های حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی در باره اوضاع منطقه و جهان ، یکی پس از دیگری ، به تحقق می پیوندد و نشان از دوراندیشی صائب ایشان دارد .

  ۷ــ رهبر انقلاب اسلامی ، شخصیت شجاعی است که از مقابله با استکبار جهانی ، کوچکترین هراسی به خود نمی دهد .

  ۸ــ مسئولیت ما آن است که این امام عظیم را به امت معرفی کنیم تا از برکات وجود چنین رهبر و فقیه و اندیشمندی برای حاضر و آینده و دنیا و آخرت خود استفاده کنند و این در شرایطی است که امت با چالش‌هایی روبه‌رو است که درتمام دهه‌ها و قرن‌های گذشته با آن روبه‌رو نبوده است .

  اینک وقتی به سخنان مردی که خود در کوران مبارزه و خط اول جهاد با صهیونیزم و استکبار قرار دارد و مقام معظم رهبری او را « رهبرعربی » می نامد ، توجه می کنیم ، درمی یابیم که تا چه حد در شناختن رهبر فرزانه خویش کوتاهی کرده ایم و این سهل انگاری در جانب مسئولین نظام ، به مراتب بسیار بیشتر از مردم بوده است .

  مردم شریف ایران ، از پیروزی انقلاب تا امروز ، بارها نشان دادند که رهبر خود را به خوبی می شناسند ، به راهش ایمان دارند و از یاری همه جانبه او ، لحظه ای درنگ نمی نمایند .

  آری ، آنچه که سید حسن نصرالله را با ما متفاوت می کند ، حق شناسی ، حق گویی ، حق گرایی ، حق طلبی ، ایمان راسخ و خالص ، اعتماد بنفس و عدم احساس نیاز به تمجیدهای بی مایه و دروغین بیگانگان و مستکبرین است که او را همچنان استوار و مقاوم در راه جهاد و مقاومت اسلامی ، نگاه داشته است و آنچه را باید بگوید و وظیفه و تکلیف خویش می داند ، بدون هر گونه رودربایستی و فرصت سوزی بر زبان می آورد . پس بیایید آرزو نماییم که ای کاش ما هم روزی مانند او رفتار کنیم .

  یک نظر بگذارید