بايگانی
آخرين نظرات …

  دردسری به نام آنتن ماهواره

  دردسری به نام آنتن ماهواره

  طنز ، امید حقگو ، اصلاح ۲۷۳ ، دوشنبه ۳۰/۳/۱۳۹۰ ، سال ششم .

   

  بعضی از رفقا ، عاشق برنامه های ماهواره ای هستند . یکی از این ها از مدت ها پیش خودش احساس کرد که فضای خودنمایی بشقاب های ماهواره آزادتر شده و قدرت مانورشان هم افزایش یافته است . وضعیت مورد اشاره ، او را ترغیب کرد که با کلی زحمت ، دیش خود را بالای پشت بام خانه برده و علنی کند .

  با ابتکار فرد عاشق پیشه فوق ، سایر همسایگان او نیز به این فکر افتادند که :

  ما مگر از فلانی چه کم داریم ؟ . حالا هم که کسی به کسی نیست و مسئولین محترم فعلا در فکر دعواهای کاری و آشکار و پنهان خود هستند ، پس ما هم بشقابی هوا کنیم منتها از این مدل های موجود و تا حد روی شیروانی .

  مگر ما از کشورهای پرتاب کننده ماهواره کم و کسری داریم که کوتاه بیاییم ؟ . خیر . ما نیز با آنان رقابت می کنیم با این تفاوت که آن ها در فرستادن امواج به سوی ما رقابت می کنند و ما در گرفتن آن ها ، با همدیگر چشم و همچشمی داریم .

  خوب ، این هم نوعی رقابت است . مسلما هر کاری اشکالات و تبعات منفی و دردسرهایی هم دارد ، این ها بماند برای بعد که فکری برایش خواهیم کرد . حالا دیش پشت بام یکی زنگ زده و رنگ و رفته است و یک ال ان بی (LNB) قراضه دارد ، اما بشقاب دیگری ، تازه و براق است و با یکی دو تا قیچی ، چندین ال ان بی دارد و تقریبا اکثر ماهواره سرگردان در فضا را رصد می کند ، فعلا به آن کاری نداریم .

  اما جدیدا سروصدای بگیر و ببند این بشقاب های جادویی بلند شده و خاطر شریف اهالی دیش و بشقاب را مکدر کرده تا جایی که بعضی ها نمی دانند چه رفتاری در پیش بگیرند ؟ . آیا بشقاب هایشان را نگه دارند یا بفروشند و بروند از این یو اس پی های (USP) های اینترنتی بگیرند و از آن طریق کانال های ماهواره ای را دریافت نمایند ؟

  راستی آخرش ما هم سر درنیاوردیم که چه طوری مدت ها واردات قاچاقی این ابزارهای تهاجم فرهنگی ، به حال خود رها شده و مثل مور و ملخ از طریق مرزهای آبی و خاکی کشور به داخل شهرها سرازیر شد و بعد از اشباع بازار چنین وسایلی ، حالا مجددا سروصدای جمع آوری آن ها به هوا برخاسته است ؟

  خوشبختانه ما عادت کرده ایم به کارهای لحظه ای و سریع هم جوگیر می شویم ، سروصدایی از خود در می کنیم و بعد هم به همان سرعت یخ می زنیم و از تب و تاب می افتیم . گویا اصولا روش « نوشدارو بعد از مرگ سهراب » به مذاق مان خوش نشسته است .

  اما خودمانیم ، این آنتن ها هم دردسری شده اند برای دولت و ملت . بنابراین باید هر چه زودتر فکری درست و حسابی و دایمی برایشان بشود تا عقیده شما چه باشد ؟

  یک نظر بگذارید