بايگانی
آخرين نظرات …

  خانه مطبوعات و کارهای رفاهی برای اهالی مطبوعات

  خانه مطبوعات و کارهای رفاهی برای اهالی مطبوعات

  یادداشت ، مدیر مسئول ، اصلاح ۲۷۴ ، دوشنبه ۶/۴/۱۳۹۰ ، سال ششم .

   

  اهالی قلم استان ، به دلیل موقعیت خاص اجتماعی و نگاه احترام آمیزی که مردم عزیز ما نسبت به آن ها دارند ، نمی توانند مانند بسیاری از اقشار جامعه ، شخصا به دنبال انجام کارهایشان باشند و از این روی ، گرفتار کمبودهای گوناگونی می باشند .

  در نتیجه آن ها به جایگاهی نیاز دارند که به نمایندگی از آنان ، برخی کارها را سامان دهد . این جایگاه ، « خانه مطبوعات استان » است .

  یکی از جلوه های عملی وجود « خانه مطبوعات » در هر استان ، نیاز سنجی ، امکان سنجی و تلاش برای تامین امکانات لازم ، جهت برآورده سازی مسایل رفاهی اهالی مطبوعات ــ در حد توانایی و اجازه دادن مقتضیات زمان ــ در همان منطقه جغرافیایی است .

  نیازسنجی ، یعنی داشتن آگاهی دقیق از میزان احتیاجات اعضای محترم صنف مطبوعات در کلیه شهرستان های نزدیک و دور گیلان .

  سنجش نیاز امور رفاهی همکاران مطبوعاتی در بیشتر اوقات ، کار چندان دشواری نیست و به دلیل تجربیات هیئت مدیره و شناخت اجمالی آن ها از وضعیت معیشت اعضاء ، در اکثر اوقات کاملا مشخص است .

  با راه اندازی « سایت اینترنتی خانه مطبوعات » و جمع آوری و ثبت نظریات تفصیلی اهل قلم و نشر در سراسر استان ، نیازهای گفته شده ، به شکل دقیق تری قابل دسته بندی خواهد بود .

  پس از دسته بندی و ساماندهی نیازها ، نوبت به امکان سنجی می رسد . امکان سنجی یعنی بررسی این نکته که خانه مطبوعات به چه اندازه توان دارد تا به طور واقعی به حل مشکلات کوچک و بزرگ همکاران در تمامی نقاط بپردازد .

  این مسئله نیز به دلیل مشخص بودن امکانات موجود در خانه مطبوعات ، کاملا روشن و بدون ابهام می باشد . زیرا خانه مطبوعات دوره فعلی ، دارای یک سیستم حسابداری منظم با مسئولیت یک کارشناس خبره است و کلیه ورودی ها و هزینه ها ، به دقت در آن ثبت گشته و قابل ارایه به مجمع عمومی می باشد .

  در مرحله سوم ، نوبت به تامین امکانات مناسب جهت برآورده سازی نیازهای مورد اشاره است که این مهم نیز با همت والای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات و برقراری ارتباط با مدیران محترم ارشد استان و استفاده از حمایت های آنان ، به سرعت در حال شکل گیری و انجام می باشد .

  مهمترین نیاز زمان حال در خانه مطبوعات ، آماده سازی مکان آن برای حضور فعال همکاران و پیاده سازی طرح های آموزشی خبرنگاران و… می باشد . بعد از طی مرحله فوق و مهیا شدن ساختمان جهت اجرایی شدن رسمی فعالیت ها ، نوبت به استقرار کمیته های مختلف ، برای جامه عمل پوشاندن به برنامه های مدون شده می باشد .

  امید است هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان بتواند تا حد زیادی به اهداف عالیه خود ــ که ارایه خدمت کلیه همکاران عزیز مطبوعاتی در سطح استان می باشد ــ دست یابد و موجبات رضایت اهالی قلم و نشر را فراهم نماید .

  یک نظر بگذارید