بايگانی
آخرين نظرات …

  تزریق بیهوشی در رگ های جوامع انسانی

  تزریق بیهوشی در رگ های جوامع انسانی

  مقاله ، سجاد جبیب پور ، اصلاح ۲۷۴ ، دوشنبه ۶/۴/۱۳۹۰ ، سال ششم .

   

  یکی از روش های اساسی طاغوتیان و اشخاص مستکبر تزریق بیهوشی در رگ های حیات جوامع انسانی است . آنان با این شیوه پیچیده و حسابگرانه ، اشخاص تحت تاثیر خویش را به شکل های مختلف در حالت های متنوعی از خواب آلودگی نگاه می دارند یا چنان آن ها را مشغول کار و تلاش روزانه می کنند که دیگر فرصتی برای نفس کشیدن و تعقل یافت نشود .

  برخی کسان به دلیل دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی ، حضور در رقابت های تحصیلی و شغلی ، فعالیت مداوم در رشته های مختلف ورزشی و… چنان از پیرامون خود غافل می شوند که دیگران را به طور کلی از یاد برده و فقط به کامیابی و پیشرفت شخصی شان می اندیشند .

  در میان دانش آموختگان علوم دینی نیز افرادی هستند که به علت گرفتار شدن در مباحثی چون آموختن و تدریس دانش های رایج حوزوی مانند علم اصول ، علم فقه و … جز به خواندن و گفتن ، به چیز دیگری فکر نمی کنند و با گذشت زمان ، در دام یک خواب غفلت آلود می افتند و تبدیل به خواصی می شوند که در اصل « عوام » هستند . آنان به سبب رسیدن به مقامات علمی ظاهری ، این نکته را فراموش می کنند که چرخه ولایت  یا حاکمیت  حقیقی بر جوامع بشری در دست کیست ؟ . این نقطه ضعفی است که  غربیان همواره از آن استفاده کرده  و می کنند .  

  حضرت امام خمینی(ره) مردی بود که در کنار مطالعه و آموزش ، به تفکر و تعقل بهای فراوان می داد و ساعت ها مشغول اندیشیدن بود . او شخصیتی بود که بر آگاه کردن ملت ها و بیدار کردن آنان از خواب غفلت ، اهتمام زیادی داشت .

  بدین ایشان در سال های دهه چهل ، با نظر شهید نواب صفوی مخالف بود . زیرا نواب معتقد بود که شخصیت های سیاسی منحرفی که در راس  قدرت  حکومت طاغوتی هستند ، باید با ترور ، حذف فیزیکی کرد و از میان برداشت ، اما ، امام خمینی (رض) دنبال بیدار کردن وجدان های به خواب رفته آدمیان و بصیرت دهی به همه اقشار مردم بودند . به عقیده امام امت ، وقتی مردم صاحب بصیرت شدند ، خود برمی خیزند و به مبارزه با طاغوتیان اقدام می کنند و دیگر نیازی به مبارزه مسلحانه است . اندیشه صحیح امام در بهمن ماه ۱۳۵۷ شمسی ، جامه عمل پوشید و نتیجه داد .

  در سال های ابتدایی پس از پیروی انقلاب اسلامی ، امام راحل (ره) به خوبی می دانست ابوالحسن بنی صدر ، یک  شخص نامناسب برای تصدی ریاست جمهوری می باشد ، اما حق انتخاب را به مردم داد و خود بصیرت دهی و آگاه سازی جامهه را آغاز نمود .

  یکی ازبلایای عظیم جوامع بشری ، جریان یافتن حالت خواب گونه در میان ملت ها و رهبران آن ها می باشد . رهبرانی که به دلیل وابستگی های آشکار و پنهان ، تمایلات غربی دارند و چشم و گوششان به سوی فرمان های رهبران آمریکایی و اروپایی است .

  شاید بتوان مدعی شد که رسیدن به بصیرت حقیقی ، در زمان ما و با وجود این همه ابزارهای اطلاع رسانی و انفجار اطلاعات ، نسبت به گذشته ، کمی آسان تر است به شرط آن که اندیشه و تدبر پاک نیز چاشنی آن گردد .  خداوند نیز در آیه ۲۸ سوره روم می فرماید: « کذلک  نفصل الآیات لقوم یعقلون / راهگشایی من برای کسانی است که تعقل می کنند و از عقل خود بهره می برند » و هم در آیه ۴۲ سوره زمر می فرماید : « إنّ فی ذلک لآیات لقوم یتفکرون / نشانه های خود را برای کسانی تبیین می کنیم که در آیات ما  تفکر می کنند » . 

  یک نظر بگذارید